Półkolonie lato 2018

PÓŁKOLONIE 2018   Witaj przygodo!

W Klubie Kalejdoskop latem nie przestajemy się bawić. Przez całe wakacje nasz klub po raz kolejny zmieni się w wygodną bazę dla wszystkich Letnich Poszukiwaczy Przygód.

Jeżeli Wasze dzieci mają "wolny" wakacyjny tydzień - zapraszamy do nas na kolorowe lato z Kalejdoskopem, czyli na wakacje pełne pozytywnych emocji i wrażeń. Każdy dzień to nowe przygody i nie lada atrakcje dla małych amatorów wszelkich przygód.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

PROGRAM

Starannie przygotowany i sprawdzony, autorski program gwarantuje moc atrakcji dla każdego malucha! Co tydzień czekają na nas nowe wyzwania w czterech tygodniowych blokach tematycznych:

 • AKADEMIA NIEUSTRASZONYCH ODKRYWCÓW - czyli tropimy, szyfrujemy, czytamy mapy, rozwiązujemy zagadki, ruszamy szare komórki, a także ćwiczymy zwinność, spostrzegawczość i spryt.
 • AKADEMIA DZIELNYCH SPORTOWCÓW - czyli bawimy się skacząc, ścigając się, grając i pływając, a przy tym sprawdzamy własne możliwości oraz uczymy się wyrozumiałości, tolerancji i współpracy.
 • AKADEMIA SZALONYCH NAUKOWCÓW - czyli eksperymentujemy, doświadczamy i badamy otaczający nas świat ... i wszechświat.
 • AKADEMIA WIELKICH BUDOWNICZYCH - czyli projektujemy, konstruujemy i budujemy z czego tyko się da, a przy tym poznajemy najsłynniejsze budowle i miejsca świata.

Ale przede wszystkim dbamy o dobrą atmosferę, odpoczywamy aktywnie i świetnie się bawimy!

Zajęcia będą odbywać się: w miejscach docelowych wycieczek, w niedalekim lesie bródnowskim, parku leśnym Olesin, plaży białołęckiej, placu Magiczna, oraz zielonych okolicach klubu.Codziennie wyruszamy na wycieczkę lub robimy wypad w teren.

Odwiedzamy miejsca związane z tematem tygodnia m.in. Centrum Nauki Kopernik, Park Miniatur, Zoo, Stadion Narodowy, Centrum Olimpijskie, Muzeum Warszawy czy Klockownię. Jeździmy na kręgle, na basen, na squasha, do lasu na grę terenową lub podchody oraz na plażę!

A na miejscu czekają na nas ciekawe zajęcia kreatywne i poznawcze oraz gry i zabawy grupowe. Przy okazji wszystkich aktywności nauczymy się nowych umiejętności i aktywnie spędzimy czas.

Maksymalnie korzystamy z pogody i spędzamy jak najwięcej czasu na zewnątrz, ale jesteśmy również przygotowani na gorszą aurę.

Kadra wychowawców: naszą kadrę stanowią osoby  współpracujące z nami w ciągu roku i mające doświadczenie w pracy z dziećmi.  Swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem, a ponadto dzięki małym grupom podczas pólkoloni mogą poświęcić uwagę kazdemu dziecku z osobna. Każda z nich ma skończony kurs wychowawcy kolonijnego. 

Półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty. 

Uwaga: program może być modyfikowany i dopasowywany w zależności od pogody lub innych okoliczności.

CENA 460 zł obejmuje:

 • 5 dni zajęć zgodnie z ułożonym autorskim programem
 • opiekę wykwalifikowanej kadry w godzinach 7:30 – 17:30
 • wyżywienie - 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad: zupa i drugie danie, podwieczorek
 • napoje: woda i herbatka bez ograniczeń
 • bilety wstępu
 • przejazdy
 • ubezpieczenie

Wyżywienie: posiłki dla dzieci są specjalnie przygotowywane uwzględniając wymagania i upodobania smakowe dzieci. Śniadania i podwieczorki są podawane w klubie a na ciepłe obiady udajemy się 20m dalej do pobliskiej restauracji. Na specjalne życzenie jest możliwość przygotowania diety bezmlecznej i bezglutenowej. 

PROMOCJA! Przy zapisie do 15 maja cena 420 zł

Dla uczestników którzy brali udział już w naszych półkoloniach 440 zł 

 

RAMOWY PLAN DNIA: 

 •   7:30 - 9:00          zbieranie się dzieci, gry i zabawy w klubie
 •   9:00 - 9:30           I blok - zajęcia wprowadzające do tematu dnia
 •   9:30 -10:00         drugie śniadanie
 • 10:00 - 13:30         II blok - wyjście w teren, wycieczka tematyczna
 • 13:30 - 14:30         obiad i odpoczynek
 • 14:30 - 15:30         III blok - zajęcia tematyczne, wyjście w teren
 • 15:30 - 16:00         podwieczorek, podsumowanie dnia
 • 16:00 - 17:30         zajęcia swobodne, zabawy w klubie lub terenie, odbieranie dzieci

 

TURNUSY 5-dniowe w termnach:

 1.  25.06 - 29.06 - AKADEMIA NIEUSTRASZONYCH ODKRYWCÓW
 2.  02.07 - 06.07 -  AKADEMIA DZIELNYCH SPORTOWCÓW
 3.  09.07 - 13.07 -  AKADEMIA SZALONYCH NAUKOWCÓW
 4.  16.07 - 20.07 - AKADEMIA WIELKICH BUDOWNICZYCH
 5.  23.07 - 27.07 -AKADEMIA NIEUSTRASZONYCH ODKRYWCÓW
 6.  30.07 - 03.08 -  AKADEMIA DZIELNYCH SPORTOWCÓW 
 7.  06.08 - 10.08 - AKADEMIA SZALONYCH NAUKOWCÓW 
 8.  20.08 - 24.08 -  AKADEMIA WIELKICH BUDOWNICZYCH
 9.  27.08 - 31.08 - AKADEMIA NIEUSTRASZONYCH ODKRYWCÓW

 

SZCZEGÓŁÓWY PROGRAM KAŻDEGO TYGODNIA 

AKADEMIA NIEUSTRASZONYCH ODKRYWCÓW - czyli tropimy, szyfrujemy, czytamy mapy, rozwiązujemy zagadki, ruszamy szare komórki, a także ćwiczymy zwinność, spostrzegawczość i spryt.

Dzień pierwszy

Cztery strony świata, czyli jak nie zgubić się w terenie. Podczas zajęć poznamy narzędzia niezbędne dla każdego odkrywcy. W Parku Leśnym Olesin nauczymy się jak czytać mapę oraz jak posługiwać się kompasem, dowiemy się po co robi się kamuflaż i sami go wykonamy, a do tego sprawdzimy nasze umiejętności w terenie podczas gry leśnej - czy uda się zgubić przed drugą grupą? W klubie wykonamy własną mapę

Dzień drugi

Zabawimy się w prawdziwych detektywów i odkryjemy zagadkę jak Sherlock Holmes. Udamy się w miejsce związane okrywaniem zagadek oraz ukrywaniem bardzo cennych rzeczy – Centrum Pieniądza NBP, ale dowiemy się o nim niebawem. Postaramy się odszyfrować wiadomość, wytropić szyfr, otworzyć sejf oraz sprawdzić czy mamy fałszywe czy prawdziwe pieniądze.

Dzień Trzeci

Będziemy odkrywać naszą planetę. Dowiemy się ile jest kontynentów, dlaczego morza są słone, gdzie jest najdłuższe pasmo górskie i która pustynia jest najbardziej sucha. Pojedziemy na wodną wyprawę na Basen Muszelka. Po powrocie odwiedzimy różne kontynenty naszej planety, w tym Amerykę Południową, Azję i Afrykę, a potem zamienimy się w Indian i wykonamy własny łapacz snów.

Dzień Czwarty

Odkryjemy świat zwierząt i roślin. Dowiemy się, które zwierzęta są największe i najmniejsze, a które najszybsze lub najwolniejsze. Podczas wycieczki do ZOO - wspólnie wytropimy, skąd one pochodzą i dowiemy czym się żywią, a potem stworzymy mapę zwierząt świata oraz własny mini zielnik

Dzień piąty

Tego dnia odkryjemy tajemnice kosmosu. Dowiemy z czego składają się galaktyki oraz dlaczego Ziemia się obraca. Poznamy też nasz Układ Słoneczny. Odwiedzimy Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, a po powrocie sami stworzymy Układ Słoneczny. A na zakończenie odkryjemy jak smakuje płynna czekolada.

AKADEMIA DZIELNYCH SPORTOWCÓW - czyli bawimy się skacząc, ścigając się, grając i pływając, a przy tym sprawdzamy własne możliwości oraz uczymy się wyrozumiałości, tolerancji i współpracy.

 Dzień pierwszy

Pod hasłem „w zdrowym ciele zdrowy duch” rozpoczniemy naszą przygodę ze sportem. Zaczniemy od rozgrzewki oraz poznamy zasady jakie w sporcie obowiązują. W Lasku Bródnowskim sprawdzimy siłownię plenerową i ścieżkę zdrowia oraz wykorzystamy swoją energię w podchodach. Przekonamy się też jak smakują kiełbaski z ogniska. Dowiemy się również jak zdrowo się odżywiać i wykonamy wspólnie piramidę żywienia.

Dzień drugi

Otworzymy Półkolonijną Olimpiadę. Sprawdzimy naszą wiedzę olimpijską, dowiemy się jakie są spory letnie i zimowe oraz wybierzemy się na Stadion Narodowy, aby poczuć piłkarskie emocje. Do tego sprawdzimy się w olimpijskich dyscyplinach oraz stworzymy flagę olimpijską

Dzień trzeci

Zmierzymy ze sportami wodnymi, a swoje umiejętności sprawdzimy na Basenie Muszelka. Dowiemy się jak zachowywać się w wodzie,  jakie ona daje nam korzyści, a także jakie stwarza zagrożenia. Zbudujemy też własne łódki oraz sprawdzimy je w praktyce.

Dzień czwarty  

Zajmiemy się sportami związanymi z piłką. Sprawdzimy wszystkie piłki jakie znajdziemy w zasięgu ręki, czyli piłkę ręczną, siatkową, nożną, tenisową oraz …balonową. Pojedziemy na kręgle do Hula Kula i rozegramy turniej bowlingowy, a potem zagramy mecz piłkarski i wykonamy proporce naszych drużyn.

Dzień piąty

Dowiemy się co to jest Paraolimpiada, sprawdzimy też jak się uprawia dyscypliny sportowe nie używając rąk, nóg lub oczu. Pojedziemy do Squash Odlewnicza 7 i pogramy w squasha oraz inne zabawy tenisowe. Na zakończenie uroczyście zamkniemy naszą Olimpiadę rozdaniem medali oraz słodkim uwieńczeniem, czyli fontanną czekoladową.

 AKADEMIA SZALONYCH NAUKOWCÓW - czyli eksperymentujemy,  doświadczamy i badamy otaczający nas świat ... i wszechświat.

Dzień pierwszy

Dowiemy się do czego potrzebne jest nam powietrze. Wykonamy własne samoloty i latawiec oraz pojedziemy na Plażę, aby je wypróbować. Zrobimy też podchody, a potem dowiemy się co się dzieje, gdy powietrza brakuje. Wykonamy różne doświadczenia i eksperymenty z powietrzem i próżnią.

Dzień drugi

Zajrzymy w głąb ciała człowieka i poznamy wszystkie nasze zmysły. Pojedziemy do  Fabryki Lizaków, aby podczas warsztatów sprawdzić nasz zmysł smaku, węchu, wzroku i dotyku, wykonując własne słodkości. A po spacerze nad Wisłą i powrocie do klubu ułożymy szkielet człowieka oraz sprawdzimy jak działa nasz słuch.

Dzień trzeci                                              

Zbadamy tajemnice wody i ognia. Dowiemy się kiedy woda się gotuje i jak paruje? Dlaczego pada deszcz i jak powstaje tęcza. Udamy się też na Basen Muszelka, żeby sprawdzić tą ciecz w praktyce. Po powrocie zrobimy eksperymenty z wodą i magicznym śniegiem. Dowiemy się jak rozpalić ognisko oraz jak powstaje wulkan? Wykonamy też własne wulkany.

Dzień czwarty

Zbadamy przestrzeń kosmiczną i nasz Układ Słoneczny. Sprawdzimy czy jesteśmy sami i przekażemy wiadomość dla obcych. Udamy się do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, aby dokładnie wszystkiemu się przyjrzeć a potem stworzymy strój kosmonauty i odkryjemy ciecz nienewtonowską.

Dzień piąty

Odbędziemy naukową podróż w czasie i odkryjemy długie dzieje naszej planety. Odwiedzimy Muzeum Ewolucji/ Muzeum Ziemi PAN ( w zależności od terminu)  i zbadamy co kryje ziemia, jak nasz świat się zmieniał i w jaki sposób odkrywamy jego tajemnice z przeszłości. Spotkamy tam dinozaury/mamuty a potem stworzymy własną pracę związaną z odkrywaniem naszej planety. Na zakończenie zbadamy jakie słodkości kryje... fontanna czekoladowa.

AKADEMIA WIELKICH BUDOWNICZYCH - czyli projektujemy, konstruujemy i budujemy z czego tyko się da, a przy tym poznajemy najsłynniejsze budowle  i miejsca świata w wielkiej skali i miniaturze.

Dzień pierwszy

Tego dnia przeniesiemy się w dawne czasy i sprawdzimy jak kiedyś się budowało. Odwiedzimy też pierwszą osadę jaka powstała w Warszawie w Lasku Bródnowskim oraz sami spróbujemy zbudować porządny szałas, a może nawet kilka. Do tego rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski. A potem w klubie zrobimy konkurs na najwyższą budowlę.

Dzień drugi

Poznamy budowle ogromne i całkiem malutkie. Obejrzymy z bliska Pałac Kultury i Nauki a potem odwiedzimy Muzeum Domków dla Lalek. W tym tajemniczym i urzekającym miejscu dokładnie przyjrzymy się miniaturom ponad 120 domków, sklepików i innych niesamowitych miejsc i przedmiotów. Po powrocie do klubu stworzymy zaś własne miniaturowe światy.

Dzień trzeci

Tego dnia dowiemy się czym można podróżować, w jak się podróżowało kiedyś oraz pomarzymy o tym jakimi pojazdami będziemy jeździć się w przyszłości. Pojedziemy też na basen Muszelka, a potem sami zbudujemy własne samochody przyszłości.

Dzień czwarty

Dowiemy się jak zbudowane są miasta - jak wyglądały kiedyś a jak teraz. Pojedziemy na Starówkę i sprawdzimy wszystko w rzeczywistości, a także odwiedzimy Muzeum Warszawy oraz zobaczymy Arkady Kubickiego. A przy dobrej pogodzie popluskamy się w Parku Fontann. W klubie wspólnie zaprojektujemy i stworzymy własne miasto.

Dzień piąty

Poznamy słynne budowle świata oraz wyruszymy do Klockownii, aby tam zbudować Colosseum, wieżę Eiffla i Piramidy Egipskie albo inne niesamowite budowle. Po powrocie w klubie zapoznamy się z budową fontanny… czekoladowej.

MIEJSCE:

Klub Kalejdoskop Białołęka znajduje się w doskonałej lokalizacji przy ul. Skarbka z Gór 15u – bezpośrednio przy Parku Magiczna.

Klub na czas wakacji jest specjalnie przygotowany jako baz wypadowa oraz miejsce zabaw.

ZAPISY I INFORMACJE DODATKOWE

tel.: 575 291 119, 508 066 014

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pełny regulamin półkolonii znajdziesz tutaj

ZAPRASZAMY! Zapisy trwają