Półkolonie zima 2019

ZIMOWA AKADEMIA ODKRYWCÓWto cały tydzień pełen frajdy dla małych, ciekawskich poszukiwaczy przygód.

Zbadamy tajemnice przyrody, Ziemi i kosmosu. Wykonamy niezwykłe doświadczenia a dodatkowo będziemy ćwiczyć naszą zwinność, spostrzegawczość i kreatywność. Codziennie wyruszymy do ciekawego miejsca, aby spożyć naszą energię oraz odkryć ciekawe zjawiska.

Jesteśmy przygotowani na wszelkie warunki pogodowe - również te niekorzystne. Deszcz, mróz czy smog nie popsuje nam zabawy. Będziemy bawić się ciekawie, kreatywnie i bezpiecznie.

Program jest atrakcyjny, zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, w wieku od 7 do 10 lat.

PROGRAM:

Dzień Pierwszy - Pogoda
Dowiemy się dlaczego raz jest ciepło a raz zimno, z czego składa się pogoda oraz które miejsce na ziemi jest najcieplejsze i najzimniejsze. Przygotujemy własną mapę pogodową oraz ubrania na każdą aurę. Wykonamy eksperyment z kolorowym deszczem oraz z kątem padania promieni słonecznych. Wyszalejemy się w Gravitan Junior - sprawdzimy nasze siły i spożytkujemy energię.
Dzień Drugi - „Wędrówka Słońca”
Wybierzemy się w Słoneczną Podróż do Planetarium Centrum Nauki Kopernik – dowiemy się dlaczego Ziemia się obraca, jak „wędruje Słońce” i co z tego wynika. Dowiemy się po co nam Księżyc, gdzie są bieguny i dlaczego kompas zawsze wskazuje Północ. Sprawdzimy też działanie magnesów i pobawimy się nimi.
Dzień Trzeci - 4 Pory Roku
Dowiemy się dlaczego są pory roku i czy wszędzie są aż 4 pory roku. Pobawimy się miesiącami. Stworzymy własny kalendarz pór roku, a do tego sprawdzimy jakie sporty można uprawiać zimą i latem oraz zrobimy turniej saneczkowy pod dachem. Zbadamy czy da się grać w hokeja bez lodu i w co da się bawić na lodzie. Pojeździmy na łyżwach na Lodowisku Polonez.
Dzień Czwarty - Grawitacja
Sprawdzimy czym jest grawitacja i dlaczego jedne rzeczy spadają a inne się unoszą. Wykonamy eksperymenty na nieważkość oraz grawitację. Udamy się do Klockownii, aby przekonać się gdzie jest środek ciężkości i jakie można wykonać konstrukcje by przechytrzyć siłę przyciągania.
Dzień Piąty - To MY!
Dowiemy się czy jesteśmy sami we Wszechświecie. Czy człowiek był na Ziemi od zawsze? Jak poznajemy nasz świat i jak go zmieniamy. I jak by było gdyby nas tu nie było! Zastanowimy
się też jak możemy dbać na co dzień o naszą planetę, żeby była coraz piękniejsza. A o naszą aktywność zadbamy podczas gry w Squash Odlewnicza.

Uwaga: program może być nieznacznie modyfikowany i dopasowywany w zależności od pogody lub innych okoliczności.

KADRA WYCHOWAWCÓW:

Naszą kadrę stanowią osoby współpracujące z nami w ciągu roku i mające duże doświadczenie w pracy z dziećmi.  Swoją pracę wykonują z pasją i zaangażowaniem, a ponadto dzięki małym grupom podczas półkolonii mogą poświęcić uwagę każdemu dziecku. Każda z nich ma skończony kurs wychowawcy kolonijnego.

Półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty.

CENA 480 zł obejmuje:

• 5 dni zajęć zgodnie z ułożonym autorskim programem
  • wszystkie wyjścia i wycieczki,
  • bilety wstępu
  • opiekę wykwalifikowanej kadry w godzinach 7:30 – 17:30
  • wyżywienie - 3 posiłki: drugie śniadanie, obiad (zupa i drugie danie), podwieczorek
  • napoje: woda i herbatka bez ograniczeń
  • ubezpieczenie

Dla uczestników którzy brali udział już w naszych półkoloniach 450 zł

WYŻYWIENIE:

Posiłki dla dzieci są specjalnie przygotowywane uwzględniając wymagania i upodobania smakowe dzieci. Posiłki są podawane w klubie. Na specjalne życzenie jest możliwość przygotowania diety bezmlecznej i bezglutenowej.

RAMOWY PLAN DNIA:

• 7:30 - 9:00              zbieranie się dzieci, gry i zabawy w klubie
  • 9:00 - 10:00            I blok - zajęcia wprowadzające do tematu dnia
  • 10:00 - 10:30          drugie śniadanie
  • 10:30 - 13:30          II blok - wyjście w teren, wycieczka tematyczna
  • 13:30 - 14:30          obiad i odpoczynek
  • 14:30 - 16:00          III blok - zajęcia tematyczne
  • 16:00 - 16:30          podwieczorek, podsumowanie dnia
  • 16:30 - 17:30          zajęcia swobodne, zabawy w klubie, odbieranie dzieci

TURNUSY: 5-dniowe w terminach:

1.  28.01 - 1.02
  2.  04.02 - 8.02

MIEJSCE:

Klub Kalejdoskop Białołęka znajduje się w doskonałej lokalizacji przy ul. Skarbka z Gór 15u – bezpośrednio przy Parku Magiczna.

ZAPISY I INFORMACJE DODATKOWE:

tel.: 508 066 014

Pełny regulamin półkolonii znajdziesz tutaj

ZAPRASZAMY! Zapisy trwają